O nas

Przedsiębiorstwo Społeczne Pruchnickie Smaki Sp. z. o.o. to spółka założona w 2018 r. przez członkinie Stowarzyszenia Koła Gospodyń Pruchniczanki. Nasze duże doświadczenie gastronomiczne oraz obserwacja potrzeb i rynku gastronomii zaowocowały pomysłem założenia firmy zajmującej się przygotowaniem posiłków.
Brak firm cateringowych, stołówek i restauracji w Pruchniku spowodował napływ firm z innych miast, które tę lukę wypełniały. Z powodu dużych odległości potrawy zwykle docierały zimne, a smak często nie trafiał w gusta klientów.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów założyłyśmy firmę, w której przygotowujemy domowe dania sporządzane w oparciu o regionalne przepisy, a cenę dostosowujemy do zasobności portfela mieszkańców Pruchnika.
Naszą ofertą jest catering dla przedszkoli i szkół, klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz dla wszystkich turystów, którzy chcą spróbować regionalnych smaków naszej kuchni. Produkty z oferty inspirowane są smakami kuchni regionalnej oraz naszymi tradycjami kulinarnymi. 

Nasze atuty

  • Doświadczenie gastronomiczne zarówno zawodowe jak również nabyte podczas wolontariatu przy przygotowywaniu potraw i organizacji imprez plenerowych w Pruchniku.
  • Wysokie standardy pracy i realizacji zleceń oparte na takich wartościach jak: jakość, rzetelność, solidność i terminowość.
  • Nowoczesny specjalistyczny sprzęt gastronomiczny.
  • Profesjonalizm w relacjach z klientem dzięki zespołowi, który tworzą kompetentne, godne zaufania i dobrze zorganizowane osoby.
  • Dobre relacje z kadrą, które przekładają się na zaangażowanie i szacunek dla klienta, a także dbałość o dobro i wizerunek firmy.

Cel społeczny, czyli ekonomia społeczna

Pruchnickie Smaki Spółka z o.o. jest spółką „non profit” co oznacza, że prowadzi działalność gospodarczą, która nie jest nastawiona na zysk. Uzyskane dochody nie mogą zostać rozdzielone pomiędzy założycieli oraz osoby pracujące w takiej organizacji, ale są przeznaczane na finansowanie rozwoju, bieżącej działalności oraz wspieranie celów społecznych wpisanych w statucie Spółki non-profit.
Misją społeczną, którą realizuje przedsiębiorstwo społeczne jest:
  • reintegracja zawodowa i społeczna osób w trudnej sytuacji, w szczególności kobiet
  • wspieranie inicjatyw lokalnych finansowo, merytorycznie i organizacyjnie
  • stwarzanie możliwości aktywizacji społeczności lokalnej poprzez tworzenie miejsc pracy, wspieranie rozwoju osobistego oraz zawodowego osób potrzebujących.
W naszej firmie zatrudniamy właśnie takie osoby, a naszą ofertą jest catering dla przedszkoli i szkół, klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz dla wszystkich turystów, którzy chcą spróbować regionalnych smaków naszej kuchni. Produkty z oferty inspirowane są przepisami kuchni regionalnej oraz naszymi tradycjami kulinarnymi.
Priorytetem dla nas jest wzajemna współpraca, utrzymywanie dobrych, partnerskich relacji, wzajemne zaufanie oraz najwyższa jakość usług świadczonych w konkurencyjnych cenach. Cenimy klienta, a kluczem do sukcesu jest właśnie zadowolenie klienta.
P.S. Pruchnickie Smaki Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.